عایق رطوبتی نما

ایزولاسیون و عایق رطوبتی نمای ساختمان

پوشش‌دهی نمای ساختمان (سیمانی و بتنی) از دو جهت حائز اهمیت است.
۱. عایق رطوبتی و کنترل خوردگی
۲. بحث دکوراتیو و زیبایی ساختمان

پوششهای گوناگونی در این زمینه درکشور در حال تولید هستند که مهمترین و به صرفه ترین آنها، پوششهای آکریلیکی پایه آب است. نمای ساختمان بدلیل قرارگیری در محیط بیرونی و شرایط جوی نیاز به محصول آنتی یووی و عایق دارد، لذا در این زمینه شرکت موم سازان حرباء، پوشش الاستیکی رنگ عایق نما TWI تولید نمود که بر پایه رزین‌های امولسیونی اکرولیک و متیل آکریلات فرموله گردیده است.

رنگ عایق نما TWI بر پایه آب بوده و پس از اجرا و کیورینگ کامل در برابر شرایط جوی، بارندگی، اشعه نور خورشید، رطوبت و تغییرات دمایی و آب و هوایی کاملا مقاوم و ضد خزه و ضد جلبک بوده، از این روی در شرایط آب و هوایی شرجی و رطوبتی بسیار کاربرد دارد.

خدمات عایق رطوبتی نما

مکانیزم عمل این محصول به نحوی است که در حین اجرا، داخل خلل و فرج بتن نفوذ نموده و پس از اجرا و کیورینگ کامل تبدیل به یک لایه الاستیکی با چسبندگی بالا روی سطح نما می گردد. از سوی دیگر، با توجه به خاصیت الاستیکی و کشسانی بالای رنگ عایق TWI مقاومت خوبی در برابر انقباظ و انبساط دارد.

موارد کابردی رنگ عایق TWI

– جایگزین مناسب ایزوگام و قیرگونی

– عایق دکوراتیو نما جهت سطوح سیمانی و بتنی

– عایق الاستیک و پوشش یکپارچه و بدون درز بام

– عایق الاستیک و پوشش یکپارچه و بدون درز کف و دیوار حمام

– عایق الاستیک و پوشش یکپارچه و بدون درز کف و دیوار آشپزخانه

– عایق الاستیک و پوشش یکپارچه و بدون درز کف و دیوار سرویس بهداشتی

– آب بندی سازه ها در برابر رطوبت، آب های زیرزمینی و فشار هیدرواستاتیک

سیستم اجرایی رنگ عایق TWI

زیرسازی: رنگ عایق TWI، پایه آب بوده و براحتی بر روی سطح سیمانی و بتنی قابل اجرا است. سطح زیرکار بایستی عاری از رطوبت، چربی، شوره زدگی و سایر پوشش ها باشد. عوامل فوق الذکر و رطوبت در سازه باعث Blistering، تاول و تبله شدن شدن هرگونه پوششی می گردد. لذا آماده سازی و اعمال صحیح پوشش، حائز اهمیت می باشد.

اجرای پوشش سطح:

– لایه پرایمر TWI : یک لایه پرایمر TWI، حدود ۲۰۰ میکرون بر روی کل سطح با ابزار اجرایی قلممو و غلطک اجرا گردد.

– لایه پوششی TWI : میزان مصرف رنگ عایق TWI بر روی سطوح عمودی حداقل نیم کیلوگرم و بر روی سطح افقی حداقل یک کیلوگرم می باشد. پیشنهاد می گردد پوشش در دو یا چند لایه اجرا گردد.

keyboard_arrow_up