ایزولاسیون فونداسیون و پایه دکل برق

انتقال انرژي برق با قدرت بالا و در فواصل طولاني عمدتاً توسط شبکه هاي هوايي ولتاژ بالا صورت مي گيرد که دکل های انتقال و فوق توزيع به عنوان پايه ها و نگهدارنده های سيم های هوايی از اهميت بالايی برخوردار هستند. جهت حفظ و نگهداری دکل ها و جلوگیری از تأثیر عوامل محیطی برروی فونداسیون آنها، در شرایط آب و هوایی نامساعد و خورندگی خاک نیاز به ایزولاسیون سرقالب فونداسیون پایه های دکل های انتقال و فوق توزیع می باشد.
انجام عمليات ايزولاسيون سر قالب دکل های انتقال و فوق توزيع با استفاده از پوشش های پلیمری-معدنی موم پرایمر به شرح ذیل صورت می پذیرد.

brush

عملکرد:
کنترل رطوبت و خوردگی بتن

موارد مصرف:
کنترل خوردگی، ایزولاسیون و عایق رطوبتی تیرها و پایه دکل‌های برق

ایزولاسیون فونداسیون و پایه بتنی دکل برق

متریال موم‌پرایمر جهت ایزولاسیون فونداسیون پایه دکل برق و تیر بتنی کاربرد دارد و جایگزین عایق‌های سنتی، پوششی و پاششی می‌باشد. پروسه ایزولاسیون و عایق رطوبتی با موم پرایمر PL85 ایندی (گرید بتن) انجام می گردد. موم پرایمر PL85 با قدرت نفوذکنندگی بالا داخل تمام خلل و فرج و منافذ بتن را پر کرده و سطوح بتنی را صد درصد آب‌بند می‌کند (عطف به تاییدیه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی). این مواد با استفاده از خاصیت موم هیچ‌گاه شاخی، پوسته و از سطح جدا نمی‌شود. همچنین بدلیل خاصیت کشسانی و چسبندگی و قدرت ضربه‌پذیری بالا، مقاومت مکانیکی عایق را نیز تضمین کرده و در سرما و گرما (برخلاف عایق‌های سنتی) کاملاً مقاوم می‌باشد. موم‌پرایمر پس از پاشش سطح مورد نظر را مومیایی و عایق نموده و رطوبت و کلیه مواد خورنده نظیر اسیدها، بازها، سولفات‌ها و یون‌کلر به هیچ‌وجه نمی‌توانند بر روی آن تاثیر منفی داشته باشند و از این‌رو در مقابل خوردگی نیز همچون فشار آب کاملا پایدار است. ضخامت عایق‌کاری فونداسیون و پایه دکل برق با موم پرایمر حدود 500 میکرون می‌باشد و با نفوذپذیری فوق‌العاده‌، بیشتر متریال جذب بتن می‌گردد.

خواص ویژه

  • check_circle عدم نیاز به زیرسازی و پرداخت سطح زیرکار
  • check_circle اجرای آسان، سریع، یکنواخت و ترمیم ساده
  • check_circle مقاوم در تنش‌ها و رانش‌های سازه و سرما و گرما
  • check_circle سطح پوشش مناسب، مقرون به صرفه و اقتصادی
  • check_circle نفوذ عالی، چسبندگی و ادغام با سطح بتنی و سیمانی
  • check_circle سهولت در انبارداری و قابلیت نگهداری طولانی مدت
  • check_circle مقاومت مکانیکی بالا و عدم پار‌گی در برخورد با اجسام
  • check_circle عدم تغییر ماهیت، کیفیت، ترک و پوسته شدن در دراز مدت
  • check_circle مقاوم در برابر رطوبت، اسید، قلیا، سولفات و کلیه عوامل خورنده

keyboard_arrow_up