عایق سفید بام

عایق رطوبتی بام یا عایق سفید ایندی پوشش آب‌بند کننده الاستومریک پلیمری و امولسیونی غلیظ بر پایه رزین‌های اکریلیک و متیل آکریلات بصورت محلول در آب بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای عایقکاری سنتی مانند ایزوگام و قیرگونی می‌باشد.

عایق سفید بام TWI قابل اجرا بر روی سطوح سیمانی، بتنی، آسفالت و … است و پس از خشک شدن، در برابر رطوبت کاملاً مقاوم می‌باشد.
عایق سفید بام پوشش یکپارچه، یکنواخت و بدون درز با چسبندگی فوق العاده بوده و کلیه سطوح عمودی و افقی را آب¬بند می¬کند. همچنین به علت اجرای ساده، چسبندگی فوق العاده و عدم شره امکان اجرا در سطوح شیبدار نیز وجود دارد.

عایق سفید مناسب‌ترین روش جهت ایزولاسیون و عایق رطوبتی سطوح افقی و شیبدار اعم از پشت بام، سرویس های بهداشتی، حمام، استخر و غیره است
سطوح عایق گردیده با عایق سفید بام TWI در مقایسه با ایزوگام دارای سطح دکوراتیوتری هستند.

دوام، ماندگاری و عمر عایق سفید پس از اجرا و کیورینگ کامل در مقایسه با ایزوگام بالاتر است.

عایق سفید بام

عایق سفید بام TWI بدلیل پایه آب بودن بسیار سهل الاجرا بوده و براحتی توسط پرسنل اجرایی، قابل اجرا است. از سوی دیگر ترمیم سطوح با بسیار آسان و کم هزینه می‌باشد. عایق سفید دارای خاصیت انعطاف پذیری بوده و در اثر انقباض و انبساط سازه ، دچار پارگی یا ترک نمی‌گردد.

عایق سفید یا عایق رطوبتی بام در مقابل اشعه UV ، نور خورشید و ذرات آلاینده موجود در هوا، تغییرات دمایی، بارش باران و برف کاملاً مقاوم، با کیفیت و یکپارچه است و تغییر رنگ، شکل و ساختار در آن ایجاد نخواهد شد. همچنین این پوشش آنتی داست، بدون بو، غیرسمی، بهداشتی است و صدمه ای به محیط زیست وارد نمی‌کند.

عایقکاری بام با پوشش رنگ سفید باعث انعکاس بخشی از اشعه خورشید و کاهش دمای ساختمان و کاهش پدیده جزیره گرمایی در شهرها و بالطبع کاهش منفی اثرات گلخانه ای می‌گردد.
جزیره گرمایی یا حرارتی در تابستان باعث افزایش حرارت در طول روز و شب گردیده و منجر به آسیب رساندن به سلامت انسان‌ها می‌گردد.

عایق سفید بام TWI توسط ابزارآلات قلم‌مو و غلطک به روش ذیل قابل اجرا است.

اجرای پوشش رطوبتی بام در دو مرحله انجام می‌گردد:

جهت حصول کیفیت برتر اجرای یک لایه پرایمر مخصوص جهت سطح زیر کار مطلوب است.

لایه اول (لایه‌ی نفوذی): عایق سفید بام TWI با ۲۰% آب رقیق شود و بر روی کل سطح اجرا گردد.

لایه دوم (لایه‌ی پوششی): پس از گذشت ۸ ساعت از اجرای لایه اول (لایه نفوذی)، عایق سفید بام TWI بصورت غلیظ بر روی کل سطح اجرا گردد. همچنین بین دو لایه می توان از الیاف مخصوص (تیشو) استفاده کرد.

keyboard_arrow_up